טיפול שיניים – רופא שיניים חירום

טיפולי שיניים בחירום הם טיפולים שכמעט כל אחד מאיתנו הזדקק להם בשלב כזה או אחר של חיינו, בדרך כלל בגילאים יותר צעירים. הצורך בשירותי חירום נובע, בדרך כלל, לאו דווקא מסיבות של סכנת חיים, אלא דווקא מסיבות של כאב שלא ניתן לעמוד בו. טיפולי חירום בשיניים יכולים להידרש ברמה מיידית, ובמקרה כזה ניתן לפנות למרפאת שיניים המספקת שירותי חירום מסביב לשעון, או לחדר מיון בית חולים. יחד עם זאת, מרבית טיפולי החירום נדרשים בטווח של יום או יומיים, ולאו דווקא בצורה מיידית. במקרה כזה, אתם בהחלט רוצים למצוא רופא שיניים חירום, שיכול להציע לכם טיפול כנדרש ובהתראה קצרה.

קבלת מענה מיידי לבעיות שיניים

רפואת שיניים דחופה, כשמה כן היא, נועדה לתת מענה מיידי לבעיות בשיניים, אך אינה מיועדת לספק את הפתרון היסודי לטווח הארוך. כך למשל, במידה ואתם סובלים מכאב רב בשן שעברה טיפול שורש, ייתכן שאתם צריכים לבצע חידוש טיפול שורש. רופא שיניים חירום, על אף שהוא יכול לבצע את הטיפול היסודי, ייטה בדרך כלל להעניק לכם טיפול ראשוני, מעין עזרה ראשונה, המיועדת להפיג את הכאב ולמנוע התפשטות של מצב דלקתי, אך את הטיפול היסודי של הסרת הדלקת מהשן וחידוש יסודי של טיפול השורש הקיים, יהיה עליכם לבצע אצל הרופא המטפל שלכם בתוך פרק זמן סביר.

girl-1162512_1920

זמינות רפואת חירום בעולם רפואת השיניים

זמינותו של רופא שיניים חירום המסוגל להעניק לכם טיפול בחירום, יכולה להשתנות מאוד בהתאם ליישוב בו אתם מתגוררים. ישנם ישובים בהם קיימת תורנות בין מרפאות השיניים השונות, כך שבכל רגע נתון תוכלו לקבל מענה חירום מיידי. ישנם ישובים בהם פועלים בתי חולים גדולים, המסוגלים לקבל אתכם במסגרת חדר מיון ולהעביר אתכם למחלקת רפואת השיניים בבית החולים לקבלת טיפול דחוף. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם בישוב בו אתם מתגוררים אין את אף אחד מן הפתרונות הללו, ובמקרה כזה יהיה עליכם פשוט לנסוע לישוב הקרוב בו תוכלו לקבל את הטיפול.

טיפול ראשוני כמה שיותר מהר, וטיפול יסודי בהמשך הדרך

בכל  מקרה, כאשר אתם מרגישים כאב רב או נפיחות חריגה בשן, אתם רוצים לפנות לטיפול חירום בשיניים, ולו כדי לקבל עזרה ראשונה. כאב זה יכול לשקף דלקת בשן עם טיפול שורש, חור גדול שחושף את שורש השן או פגם כלשהו בתהליך טיפול מורכב יותר שאתם עוברים. במקרים אלה, כל הזנחה של המצב עלולה להוביל להגברת המצב הדלקתי והחמרת אופי הבעיה בשן. טיפול חירום יכול להעניק לשן את הטיפול הראשוני, למנוע המשך הידרדרות ולאפשר לכם לחזור אל שגרת חייכם, כשאת הטיפול היסודי תוכלו לקבל לאחר מכן אצל רופא השיניים אצלו אתם מטפלים על בסיס קבוע.

לעמוד הראשי